فروش ۷۵۰ هزار نسخه‌ای در یک روز / ترس از ترامپ رکورد زد

روایت ناخوشایند باب وودوارد از دوران زمامداری دونالد ترامپ در کاخ سفید در نخستین روز ورود به بازار کتاب آمریکا بیش از ۷۵۰ هزار نسخه فروخت.

صفر بلاگ: با اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا را «ترس: ترامپ در کاخ سفید» به یک «لطیفه» تشبیه کرده بود اما به نظر می‌رسد نگاه مردم به کتاب تازه افشاگر واترگیت چندان به ترامپ نزدیک نیست و آنها ترجیح می‌دهند خودشان بخشی از این «کمدی» باشند. سایمن اند شوستر «ترس» را روز ۱۱ سپتامبر روانه بازار کرد که شاید این هم کنایه‌ای باشد به فروریختن بنیان‌های دموکراسی در آمریکا در سالروز فروریختن برج‌های دوقلوی نیویورک.


به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، ناشر «ترس» با توجه به استقبال بسیار خوب مردم سفارش چاپ نهم آن را به چاپخانه فرستاده و به این ترتیب کتاب وودوارد در همین هفته اول یک میلیون و ۱۵۰ هزار نسخه در بازار پخش شده است. جاناتان کارپ، رئیس سایمن اند شوستر درباره استقبال مردم از «ترس» گفت: «کتاب وودوارد با قدرت یک پدیده فرهنگی فروش می‌رود و مردم به تمام نسخه‌های چاپی، الکترونیکی و صوتی آن روی خوش نشان داده‌اند.»


نام وودوارد در افشای رسوایی واترگیت در ۱۹۷۲ بیش از همه با کارل برنستین، همکارش در روزنامه واشنگتن‌پست گره خورده است. این روزنامه‌نگار ۷۵ ساله در تازه‌ترین ماجراجویی سیاسی خود سراغ ترامپ رفته و اوضاع کاخ سفید را دوران او افشا کرده است. به گفته مدیران کتابفروشی زنجیره‌ای بارنز اند نوبل، آخرین استقبال خیره‌کننده مردم از یک کتاب مربوط به بزرگسالان به سال ۲۰۱۴ و انتشار «برو دیده‌بانی بگمار» هارپر لی بازمی‌گردد.


«ترس» حاصل صدها ساعت مصاحبه وودوارد برای به تصویر کشیدن بحران درون کاخ سفید است. هر چند ترامپ چند روز پیش بار دیگر به طناب توییتر چنگ زد تا به انتشار این کتاب واکنش نشان دهد و مدعی شد دموکرات‌ها باید منتظر کتاب خود او باشند. نکته جالب اینکه بسیاری از سفارتخانه‌های مستقر در واشنگتن از مشتریان جدی کتاب وودوارد هستند و آن را به تعداد زیاد می‌خرند؛ یکی سفارش ۱۳ نسخه داده است و دیگری چهار نسخه.


پیش از این چند کتاب افشاگرانه دیگر از اوضاع درون کاخ سفید ترامپ منتشر شده‌اند که از آن جمله می‌توان به «یک وفاداری بالاتر: حقیقت، دروغ و رهبری» جیمز کومی (از مدیران ارشد پلیس فدرال) اشاره کرد؛ کتابی که در هفته اول انتشار در آمریکا ۶۰۰ هزار نسخه فروخت. «آتش و خشم» مایکل وولف با فروش ۲۰۰ هزار نسخه در روزهای اول و «روانی» اوماروسا مانیگو نیومن (دستیار ترامپ) دیگر کتاب‌های پرفروش درباره ترامپ هستند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای صفر بلاگ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.