حمله تند یک خواننده قدیمی به ترامپ

خواننده ۷۶ ساله آمریکایی یکی از سیاسی‌ترین آثار دوران حرفه‌ای خود را اجرا کرد.

صفر بلاگ: باربارا استرایسند، خواننده و ترانه‌سرای امریکایی در تازه‌ترین ترانه‌اش «به من دروغ نگو» به دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا حمله کرده است.


استرایسند در این ترانه می‌خواند: «وقتی همه ما می‌بازیم تو چطور برنده می‌شوی؟/ حقایق را تغییر می‌دهی تا رفتارت را توجیه کنی/ لب‌هایت تکان می‌خورد اما کلامت سد راهت است.» این جملات اشاره‌ای به دیدگاه ترامپ به حقیقت دارد؛ نشریه واشنگتن‌پست در گزارشی تخمین زده از زمان آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ، او ۵ هزار «گفته دروغین یا مغالطه‌آمیز» داشته است.


به گزارش اعتماد، در این ترانه استرایسند مردم امریکا را «زانو زده» توصیف می‌کند و می‌گوید: «هر آنچه ساخته‌ایم دود هوا شده.» این قطعه با این گفته به اوج خود می‌رسد: «چشم‌های گریان ما را نمی‌بینی؟ افق تازه کجاست؟» در حالی که این خواننده مشخصا نامی از ترامپ نمی‌آورد اما در این ترانه نشانه‌هایی دال بر اینکه استرایسند رییس‌جمهوری امریکا را مورد خطاب قرار داده، شنیده می‌شود؛ مثل: «می‌توانی برج‌هایی از برنز و طلا بسازی.»


به نقل از گاردین، این ترانه که یکی از سیاسی‌ترین آهنگ‌های ۶ دهه حرفه خوانندگی استرایسند محسوب می‌شود، بازگشت توفانی این خواننده ۷۶ ساله را به عرصه موسیقی رقم زده است. او که در انتخابات سال ۲۰۱۶ امریکا حامی هیلاری کلینتون بود، در مصاحبه‌هایش سیاست ترامپ را به باد انتقاد می‌گیرد و در سال ۲۰۱۵ رسیدن او به مسند ریاست‌جمهوری را «وحشتناک» نامید.


امسال نیز در گفت‌وگو با ورایتی گفت: «او را دروغگوی بزرگ می‌نامم، زن‌ستیز بزرگ. او دیوانه واقعی است.» استرایسند بر این باور است که انتخابات سال ۲۰۱۶ ساختگی بود: «من معتقدم، مثل دوران ریاست‌جمهوری بوش، با دستگاه‌های رای ما را بازی دادند.» هفته گذشته نیز این خواننده در صفحه رسمی توییترش نوشت:


«۱۹ زن او را متهم به آزار و اذیت جنسی کرده‌اند… چطور ترامپ توانست رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا شود؟» ترانه «به من دروغ نگو» یکی از آهنگ‌های آلبوم تازه استرایسند به نام «دیوار» است. او ترانه‌های این آلبوم را برآمده از افکاری که اخیرا در ذهن داشته می‌داند.


باربارا استرایسند، خواننده، ترانه‌سرا و بازیگر امریکایی طی ۶ دهه فعالیت در عرصه هنری برنده ۲ جایزه اسکار، ۱۰ جایزه گرمی، ۵ جایزه امی و یک جایزه تونی شده است.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای صفر بلاگ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.