borsICTPRESS – نخستین روز آبان‌ماه ۹۷ در فرابورس ایران در حالی به پایان رسید که بیش از ۷۲۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳ هزار و ۹۵۷ میلیارد و ۷۶۹ میلیون ریال در مجموع تمامی بازار‌ها میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد و شاخص کل نیز با ۲ واحد افزایش در ارتفاع ۲۱۰۵ واحدی قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،دو نماد «زاگرس» و «هرمز» با تاثیر مثبت حداکثر ۱۱ واحدی بیش از سایر نماد‌ها در رشد کمتر از یک درصدی امروز شاخص کل سهیم بودند. در فهرست پُر‌بیینده‌ترین نماد‌های روز جاری نیز سه نماد «ذوب»، «سمگا» و «داوه» دیده می‌شوند و «تاپکیش» بیشترین افزایش قیمت روزانه را در میان سایر نماد‌های فرابورسی تجربه کرد.

در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس نیز امروز ۲۱ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال معامله شد که معاملات اوراق بدهی در تابلو اوارق با درآمد ثابت بیشترین ارزش و معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بیشترین حجم معاملاتی را در این بازار به خود اختصاص دادند.

در این بازار همچنین در روزی که گذشت نماد «تسه۹۷۰۷۱» مربوط به اوراق حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن مهر‌ماه ۱۳۹۷ با محدوديت دامنه نوسان ۵ درصدي قيمت گشايش یافت و در پایان معاملات ۶۱۷ هزار ریال قیمت خورد.

از طرف دیگر، مدت اعتبار اوراق تسهيلات مسكن آبان ۹۵ در نماد «تسه۹۵۰۸۱» جهت نقل و انتقال در تاريخ ۱۵ آبان‌ماه سال جاری به پایان می‌رسد. از این رو، نماد معاملاتي مذكور در پايان معاملات روز سه‌شنبه ۱۵آبان‌ماه متوقف خواهد شد.

گفتنی‌ست رصد معاملات سهام در دو بازار اول و دوم بیانگر جابه‌جایی ۱۱۷میلیون سهم به ارزش ۴۳۴ میلیارد ریال در بازار اول و دست‌به‌دست شدن ۲۷۲ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۶۴۹ میلیارد ریال در بازار دوم است که نماد «زاگرس» با بیش از ۳۹۹ میلیارد ریال بیشترین ارزش و نماد «تاپکیش» با بیش از ۴۵ میلیون سهم بیشترین حجم معاملاتی را در این دو بازار به خود اختصاص دادند.

در بازار دوم همچنین بر اساس اطلاعيه منتشر شده در تارنماي كدال، به علت عدم رعايت معيارهاي پذيرش يا الزامات افشا توسط شركت اعتباري كوثر مركزي، نماد معاملاتي این شرکت یعنی «وكوثر۱» امروز تعليق شد.

در نهایت، در سه تابلو بازار پایه امروز ۳۱۸ میلیون سهم به ارزش ۷۲۵ میلیارد ریال خرید و فروش شد.

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای صفر بلاگ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.