اولین فیلم اسکار 2019 مشخص شد

بلاروس نماینده‌اش را به اسکار ۲۰۱۹ معرفی کرد.

صفر بلاگ: بلاروس اولین کشوری است که با معرفی نماینده‌اش به آکادمی اسکار، خود را برای شرکت در رقابت فیلم خارجی زبان در نود و یکمین جوایز آکادمی آماده می‌کند. فیلم «قوی بلورین» (Crystal Swan) اولین فیلم بلند داریا ژوک است که طی ۲۲ سال گذشته، به عنوان اولین نماینده بلاروس راهی رقابت اسکار ۲۰۱۹ می‌شود. داستان این درام سینمایی با مضمون مهاجرت و مصائبش در بلاروس دهه ۱۹۹۰ می‌گذرد و در جشنواره کارلووی واری امسال برای اولین بار اکران جهانی می‌شود.


به گزارش آی سینما، خط داستانی فیلم بر شخصیتی به نام «ولیا» متمرکز است، زنی جوان که در سال ۱۹۹۶ ساکن مینسک است. او رویای سفر به شیکاگو را در سر می‌پروراند و آرزو دارد به عنوان یک دی جی حرفه‌ای در ینگه دنیا مشغول به کار شود. اما ویزا گرفتن به این راحتی‌ها نیست و تلاش ولیا برای دست و پا کردن مدارک جعلی او را راهی سفری پرماجرا می‌کند.


ژوک در مصاحبه با نشریه ورایتی درباره انگیزه‌اش از ساخت چنین فیلمی گفته: «می‌خواستم درباره هم‌نسلان بلاروسی خودم چیزی بسازم. احساس می‌کنم در دهه ۱۹۹۰ همه‌مان رویای مهاجرت و رفتن در سر داشتیم و برهه مهمی برای‌مان بود.»


ژوک ۱۶ ساله بود که به امریکا رفت و بعدتر در رشته اقتصاد در دانشگاه هاروارد مشغول تحصیل شد. «قوی بلورین» به عنوان فیلم افتتاحیه در بخش رقابتی «شرقِ غرب» جشنواره کارلووی واری روی پرده می‌رود.


ساخته ژوک از سی‌ام اوت در سینماهای بلاروس اکران می‌شود.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای صفر بلاگ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.